HAKKIMIZDA

Activate Breadcrumb NavXT Plugin

Okulumuz

Kent English, 1980′li yılların başında kurulmuştur.  Kendilerini eğitime adamış ve profesyonelliğe erişmiş öğretmenlerden oluşan kadromuz ve bununla beraber okul içerisinde “Sadece İngilizce” konuşulmasına yönelik uygulanan politikamız sayesinde, oldukça itibarlı ve popüler bir dil eğitim merkezi olarak tanınmaktayız.

Şehrin ortasında bulunan okulumuzun sınıflarını barındırmak üzere iki kat tahsis edilmiştir.

Kuruluşundan itibaren, okulumuz, makul fiyatlarla üst-kalite dil eğitimi vererek, binlerce öğrencinin iş hayatına atılmasına ve burada İngilizce bilgilerini verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmuştur.

Başarımız

Kent English, başarısını altta sıralanan unsurlara borçludur. Bunlar:

1. “Sadece İngilizce” konuşma politikasını, etkin bir şekilde uygulayan Ankara’daki yegane okul olması ile edindiği kimlik

2. Vasıflı, anadili İngilizce olan yabancı hocalar istihdam etmesi

3. Sunduğu ders dışı ek hizmetler ile paranın karşılığını fazlasıyla vermesi

Eğitim Sistemimiz

“Sadece İngilizce” konuşma politikamız, bir başka deyişle, okul içerisinde İngilizce dışında bir dilin konuşulmasına izin verilmemesi şeklindeki uygulamamız sayesinde, yalnız sınıf içinde değil, okulun her yerinde İngilizcenizi geliştirebileceğiniz ve bolca İngilizce pratiği yapabileceğiniz sosyal bir ortam yaratmaktayız. Buna ek olarak, ücretsiz olarak verdiğimiz ek dersler çerçevesinde, öğrencilerimiz kendilerini, gramer, konuşma gibi temel dil becerilerini geliştirmeye ve bu alanlardaki eksikliklerini kapatmaya odaklayabilecekler.

Fonksiyonel ve iletişimsel temele dayanan eğitim sistemimiz, konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi temel dil becerilerinde gerekli pratiğin kazanılmasına önem vermektedir. Kurs kitaplarını desteklemek üzere kullanılan diğer araç ve gereçler, tarafımızca sağlanan yazılı metinler, görsel ve işitsel materyaller, eğitsel oyunlar ile çeşitli teşvik edici aktiviteler olarak sıralanabilir.

Seviye Tespit Sınavı

Kent English’e geldiğinizde, seviye tespit sınavına girmeniz istenecektir. Öğretmenlerimizden biri, İngilizce seviyenizi, kısa sürede tamamlayacağınız yazılı sınav ve sonrasında yapılacak sözlü sınav neticesinde belirleyecektir. Bu sınavın amacı, İngilizce’yi ne kadar iyi bildiğinizi ve kullandığınızı öğrenmek ve eksiklikleriniz doğrultusunda uygun bir kura yerleştirilmenizi sağlamaktır. Okulumuz, bilgi verme, seviye tespit ve kayıt işlemleri için çalışma saatlerinde hizmetinizdedir.